biuro@kamstech.pl

+48 785 793 202 +48 501 575 665

Realizacje

W naszym portfolio mamy wiele sprawdzonych i bezawaryjnych wdrożeń. Aby przybliżyć Państwu jakość naszych rozwiązań, przedstawiamy poniżej kilka z naszych realizacji:

 • homogenizator PRIMIX 700

Homogenizator próżniowy do produkcji majonezów, dresingów czy sosów. Urządzenie jest w pełni autonomiczne, posiada możliwość tworzenia receptur oraz przystosowane jest do mycia przy współpracy z stacją CIP. Urządzenie wykonane jest w całości z stali nierdzewnej i spełnia pełną normę higieniczną. Homogenizator cechuje się wydajnością na poziomie 3 ton na godzinę przy 700L zbiorniku.

Film z pracy: otwieranie klapy oraz praca mieszadła.

 

 • piec hartowniczy komorowy z atmosferą metanu

Piec charakteryzuje się wysoką sprawnością grzewczą dzięki zastosowaniu autorskich elementów grzewczych. Piec posiada bardzo szybką odpowiedź cieplną po wymianie wsadu oraz w pełni dopracowany system utrzymywania zadanej temperatury. Wszystkie te zalety pozwalają na powtarzalność procesu i wysoka jakość produktów. Dodatkowo atmosfera metanu sprawia, że elementy hartowane nie wymagają po zakończeniu procesu dodatkowego cyklu czyszczenia, gdyż w tak prowadzonym procesie nie pojawia się nalot zendry na elementach. Piec polecany szczególnie dla firm obrabiających mocno zaawansowane elementy, między innymi koła zębate.

Film z pracy pieca: hartowanie oraz wyładunek.

 

 • obracarka do beczek

Urządzenie przystosowane jest do rozładunku beczek z miodem. Całość oparta na elementach hydraulicznych co pozwala na stabilną pracę nawet z dużym obciążeniem. Całość konstrukcji wykonana ze stali nierdzewnej.

 • prefabrykacja szaf sterowniczych według projektu własnego lub projektu klienta

Estetycznie wykonana szafa sterownicza to podstawa każdej maszyny czy linii technologicznej. Dlatego wszystkie nasze szafy wykonujemy zgodnie z normą PN-EN 60204. Wszystkie przewody opisywane systemem CABUR.

 

 • układ wentylacji rozdzielni elektrycznej z sterowaniem

Prezentowany układ odpowiada za utrzymanie prawidłowej temperatury w pomieszczeniu rozdzielni elektrycznej. Skład się z pięciu oddzielnych sekcji. każda sterowana jest przez miejscowy czujnik temperatury, a całość zarządzana jest przez centralny system sterowania. W skład układu wentylacji dla każdej sekcji wchodzą odpowiednio dobrane centrale nawiewne oraz wentylatory wyciągowe z kratkami ulokowanymi nad źródłami ciepła.

 

 • linia procesowa produkcji ciasta

Cała linia technologiczna została zaprojektowana do mieszania i transportu ciasta wraz z układem PIG-owania. Linia obsługuje 6 linii produkcyjnych.

 

 • sterowanie chłodzeniem serwerowni

Układ sterowania odpowiada za utrzymanie prawidłowej temperatury czynnika obiegowego w układzie chłodzenia elementów serwerowni. Sterownik kontroluje praca urządzeń w tym pompy obiegowej czy wentylatorów wymiennika.

 

 • sterowanie odciągami akumulatorowni z detekcją wodoru

System na podstawie zadanych parametrów kontroluje pracę odciągu i urządzeń w pomieszczeniu akumulatorowni. Jak wiadomo podczas ładowania akumulatorów kwasowych wytwarza się wybuchowy wodór. Naszym zadaniem była implementacja systemu detekcji wodoru GAZEX wraz z systemem sterowania odciągami oraz infrastrukturą elektryczną pomieszczeń. Przy wykryciu zbyt wysokiego stężenia wodoru w pomieszczeniu układ ma za zadanie aktywacje trybu przewietrzenia oraz odłączenie urządzeń do ładowania akumulatorów.

 

 • przenośniki modularne

Przenośniki modularne dla przetwórstwa mięsnego. Taśmy modularne z atestami higienicznymi oraz konstrukcja z stali nierdzewnej.

Film z pracy przenośników: przenośniki płaskie, przenośnik typu Z: film 1 oraz film 2.

 

 • mieszalniki nierdzewne

Wykonaliśmy już kilkadziesiąt rozwiązań. Większość projektów oparta jest na konstrukcjach nierdzewnych z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością. Wykonane mieszalniki mają pojemności od 100 do nawet 1000L. Wyrożniamy mieszalniki stożkowe, bębnowe, łopatowe czy śrubowe.

 

 • odkurzacze przemysłowe

 

 • sterowanie i wdrożenie linii technologicznej do produkcji ketchupu i sosów ketchupowych
 • sterowanie i wdrożenie linii technologicznej do produkcji musztardy
 • projekt, montaż, automatyka i oprogramowanie stacji mycia CIP Clean-in-place, zarówno wersji jedno jak i trzytorowych
 • linie przesyłu produktów płynnych
 • linie przesyłu produktów z systemem odzysku produktu, pigowanie, PIG
 • oraz wiele innych...

Zdjęcia i prezentacje realizacji są na bieżąco aktualizowane.

2023 KAMSTECH | Polityka prywatności

facebook.jpglinkedin.jpginstagram.jpgtwitter.jpgyoutube.jpg